Jdi na obsah Jdi na menu

Moravské Křižánky 17.-19.04.2009

24. 4. 2009

Minulý víkend jsme s páníkama jeli na Vysočinu do Moravských Křižánek. Panička vybrala krásný penzion kde se o nás výborně starali a ještě k tomu byli hodný na pejsky, takže jsme mohli nerušeně výletovat a objevovat Žďárské vrchy. Předpověď počasí sice slibovala hromy blesky, ale páníci to nějak šikovně zařídili a nakonec celé tři dny svítilo sluníčko :-)

 Obrazek

 V pátek ráno jsme vyšli ze Sněžného přes Blatiny na Drátenickou skálu a k Milovskému rybníku a odtud přes hospůdku a cukrárnu v Blatinách zpátky do Sněžného (cca 10 km). A protože jsme nezabloudili, stihli jsme večer ještě krátký výlet přes golfové hřiště na zámeček Karlštejn (4 km). To vám bylo žůžo! Myslím, že zavlažovací systém někdo vymyslel speciálně pro psí hrátky :-)))

V sobotu dopoledne jsem podnikli odvážný výstup na veliké skalisko, které se jmenuje Čtyři palice (cca 7 km). A po obědě pro mě panička připravila překvapení! Nového kamaráda Bárnyho s paničkou Janičkou :-) 

Obrazek

No, Bárny se před mnou předváděl, co mu síly stačily, ale to víte, musela jsem chvíli dělat netýkavku... Přece mu hned neskočím kolem krku, že :-) Nakonec Bárníček nasadil vlastní život a PLAVAL skoro až doprostřed Milovského rybníka. To mě obměkčilo, takže nakonec jsme spolu lítali po louce, nosili klacíky a Bárnyho panička všechno poctivě fotila (díky Jani). Odpoledne uteklo jako voda, paničky ušly skoro 14 km a já s Bárníkem ještě milionkrát víc :-))) 

Obrazek

V neděli jsme se s páníkama vydali ze Sněžného směrem na jih na Bohdalec, kde jsme zabloudili. Nakonec jsme ale přece jen našli Zítkův kopec a zříceninu hradu Štarkov a odtud přes Jimramovské paseky a Daňkovice  pokračovali zpátky do Sněžného (cca 13 km). Jééé, to mě bolely nožičky! Cestou domů do Brna jsem byla ten nejhodnější pejsek :-)))

 

Náhledy fotografií ze složky Moravské křižánky 17.-19.04.2009