Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní výletování 02.-04.04.2009

7. 4. 2009

Ve čtvrtek mi oficiálně skončil čas hárání a začal čas jarního výletování. Večer jsme šly s Shebinkou na seznamovací procházku na Špilberk, aby paničky zjistily, jestli se jako nekousnem. Shebinka při tom seznamování spadla do jezírka (omylem, fakt) a já jsem měla starosti s hafanama, který mě ještě pořád chtěli očuchávat. Tak jsem si zopakovala novou sportovní disciplínu vynalezenou během hárání – šplh na paničku – a natotata se jí usadila na rameni :-)

  Obrazek

V pátek mě pánící vzali na výlet do Lulče a večer na další výlet na kliniku Jaggy, protože se mi na krku během chvilky udělal veliký otok a panička z toho byla celá rozrušená a třásly se jí ručičky (a možná i nožičky). Paní doktorka byla moc hodná a řekla, že mě něco štíplo (asi slon), ten otok že je alergická reakce a pak ke mě přišla docela zákeřně zezadu a dala mi injekci do zadku. Au! A pak někomu věřte. Hlavně už žádné výlety!

V sobotu jsem změnila názor, protože moje nová kamarádka Shebinka a její paničky nás pozvaly na procházku na jarně prosluněnou Šumberu. A opravdu jsem nelitovaly. Počasí bylo nádherné, voda v lomu vychlazená tak akorát na koupání a ještě k tomu se sešla prima smečka psů i lidiček. Panička fotila jako o život :-)))

Obrazek

Zatrnulo jí jen na chvilku - to když mě srnka vylákala do hustého lesa (stála tak za bukem a říkala: „Pojď Ališounku, trošku se proběhneme a já ti pak ukážu křišťálovou studánku...“) Vzala jsem Shebu a šly jsme na věc. Jenomže srnka byla moc rychlá, nechtěla na nás počkat a nakonec úplně zmizela :( Tak jsme se vrátily za paničkama, který už na cestě lomily rukama a slibovaly hromy blesky. Asi je taky naštvalo, že nám ta srnka nic neukázala...

Zbytek procházky proběhl v pohodové náladě, paničky fotily jarní kvítí a jiné podivnosti a nakonec nás vzaly ještě jednou vykoupat do lomu. To si dám líbit :-)))

 

Náhledy fotografií ze složky Šumbera 04.04.2009