Jdi na obsah Jdi na menu

Chorvatsko 6.-12.9.2009

15. 9. 2009

Na konci léta, když už to vypadalo, že všichni začnou chodit do práce a zábavy je konec, se panička rozhoupala a vzala mě na pořádnou dovolenou do Chorvatska. Náš cíl byl v městečku Punat na ostrově Krk. Jela s náma taky hodná teta Marťa a zlaťáček Charísek, který se celou dobu choval jako pravý gentleman a dával na mě pozor :-)

Cesta byla moc a moc dlouhá (asi 700 km) a na jejím konci už jsem si připadala jako sardinka :-( Jakmile jsme ale dorazili do kempu, velmi výrazně jsme pookřála, protože tam už na nás čekali kamarádi ze cvičáku - byla tam Erinka, Athos, Bertík, Flip a další. Ukázalo se, že naše psí škola tady pořádá letní výcvikové soustředění. Fíííha!

Hned první večer jsme se šli podívat na pláž. Panička mi slibovala, že tam bude MOŘE. Tak jsme si představovala, že to bude moře piškotků nebo moře hraček, ale bylo tam jen moře slaný vody. Ble! Pro jistotu jsem to ochutnala hned několikrát, ale bylo tu furt stejně hnusný! Navíc se to pořád jaksi hýbalo a vlny na mě zákeřeně - většinou zezadu - cákaly.

Panička chtěla, abych v tom slaném hnusu plavala a nosila jí míček. Pche! Párkrát jsem ho z vody skutečně donesla, abych jí udělala radost, ale rozhodně nešlo o žádnou dobrovolnou či dokonce spontánní akci z mé strany. Nakonec se ukázalo, že panička dokáže velice pěkně aportovat míček z moře sama a u toho zůstalo :-) Asi se jí to taky moc nelíbilo, protože toho brzy nechala a šli jsme domů...

Ostatní hafani měli každé dopoledne výcvik, který sestával z aportování z moře, skákání z raftu do moře a vlečení tonoucího pana Učitele. Vzhledem k tomu, že mě moře nenadchlo a panička dostala strašlivou rýmu, udělali jsme si vlastní denní program. Ráno od 7 do 9 jsme chodili na vycházku na liduprázné pláže, odpoledne jsme si hráli s míčkem, v 5 hodin byl suchozemský výcvik poslušnosti a večer jsme šli s ostatníma do městečka na večeři.

Všimla jsem si, že páníkům se ty společné večeře nějak moc zamlouvaly. V restauraci ochutnávali všelijaký mořský potvory a panička se je snažila podstrčit i mě. Fuj! Já jsem ale zásadový pes a kdo má ploutve (nebo chapadla), není můj kamarád. Takže jsem papala jen domácí ovčí sýr, který se zdál neškodný :-)))

Ve středu byla zima a foukal vítr a tak jsme se vypravili na výlet do sousedního městečka Krk. Byl tam velký přístav, spousta všelijakých obchůdků a taky speciální psí pláž. To si dám líbit :-) Neznamená to ovšem, že bych na takové pláži byla ochotná cvičit či snad dokonce plavat! Naopak. Hned vedle byla útulná prosluněná kavárnička, odkud se dalo pozorovat okolí a kde mi dali misku teplého mléka :-)))

Nakonec musím paničku pochválit, dovolená byla opravdu odpočinková - zvlášť pro mě. Většinu času jsem totiž prospala na stinném lehátku, s moskytiérou nad hlavou příjemně povlávající v mořském vánku... Načerpala jsem spoustu energie, takže po příjezdu domů jsem řádila jako černá ruka :-)))

Děkujeme všem účastníkům zájezdu za milou společnost a budeme se těšit na další společné akce! 

 

Náhledy fotografií ze složky Chorvatsko 6.-12.9.2009