Jdi na obsah Jdi na menu

Víkend v Písku 4.-5.10.2008

7. 10. 2008

O víkendu jsme s paničkou jely k rodičům do Písku, chodily spolu na dlooouhé vycházky a doma pro mě bylo připraveno mnoho rukou na drbání :-)

V sobotu dopoledne jsme vyrazily k řece, kde bylo moc krásně – z vody stoupaly zbytky mlhy, do toho svítilo podzimní sluníčko a na stromech byla spousta barevného listí. (To jsem ještě nikdy neviděla, protože jsme se narodila v zimě a to už nebylo listí vůbec žádné.) Procházely jsme se okolo řeky a taky okolo místního cvičáku, který panička nemá ráda, protože se tam děsně řve a panička na to nemá nervy.

U řeky jsme trénovaly hlavně přivolání, a protože panička náááhodou zapoměla koupit piškoty, musely jsme si doma půjčit párek, a tak jsem nasadila tu pravou ohaří rychlost a sedla jsem si vždycky asi centimetr před paničkou, jen ať ty hafani za plotem vidí, jaká jim roste konkurence :-)))

Odpoledne jsme se pro změnu vydaly do Píseckých hor na veliké travnaté kopce, kde se výborně běhá a kde jsou taky krávy a koně a lidi tam pouštějí draky a vůbec je tam spousta věcí, na který se dá koukat. Cestou domů jsme ještě potkali fenku bernského honiče a to byla tedy opravdu třešnička na dortu, protože jsme musely zjistit, která z nás dvou je rychlejší :-)

neděli si to panička všechno zopakovala i s kamarádkou, takže už jsme tolik necvičily :-) Takhle mě zanedbávat! Alespoň jsem si vyzkoušela některé lovecké metody, které jsem okoukala od Erinky – jen ať panička vidí, jak jsem učenlivá! Panička to viděla a viděli to i páníci od těch menších pejsků a vypadali, že se jim to nelíbí, a nakonec mi to panička musela vysvětlit ručně. No řekněte, to přece nejde, takhle potlačovat moji osobnost! Ale já se nedám!