Jdi na obsah Jdi na menu

Stezka Járy Cimrmana 19.10.2008

25. 10. 2008

V neděli jsme jeli na výlet do Lomnice u Tišnova. Panička pozvala taky obě štěkající Brňandy s páníkama, takže nás bylo plné auto. Z náměstí v Lomnici jsme vyrazili po žluté značce na "Naučnou stezku Járy Cimrmana." 

 podzimni-les.jpg

Stezka vedla pořád do kopce a panička ani nemohla reptat, protože to celé byl její nápad :-))) Cestou jsme míjeli jednotlivé Plahočiny. To jsou místa na stezce, která mají návštěvníkům připomínat střípky ze života českého génia. Ve skutečnosti jsou tam proto, aby si páníci mohli trochu vydechnout a hafani vyhrabat myšičku :-) 

 hra-o-jablko.jpg

Stezka se nám moc líbila. Vedla lesem a loukami s nádherným výhledem do kraje a nikde okolo nebyl ani živáček. Páníci trhali jablka a my s Aimee jsme běhaly kolem. Dokonce i Rosie se nachala zlákat :-) Sluníčko svítilo, podzimní příroda hýřila barvami, a tak obě paničky fotily jako o život, takže páník pořád huboval, kde se courají... 

fotografa.jpg

Nakonec jsme přece jen došli až na konec stezky k Synalovské hájovně na místo, které se jmenuje Cimrmanovo pohlaví. Panička od Aimee si představovala bůhvíco tam uvidíme, ale nejzajímavější nakonec byla svačina :-))) Celý výlet jsme zakončili v Tišnově v restauraci Pěna dní, kde výborně vaří a ještě k tomu jsou tam hodný na pejsky :-)

  holky-na-pjc.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Stezka Járy Cimrmana 19.10.2008