Jdi na obsah Jdi na menu

Štědrý den 24.12.2008

26. 12. 2008

Panička říkala, že v úterý bude Štědrý den, jenomže ze začátku to tak vůbec nevypadalo. Páníci sice napekli nějaké cukroví, uvařili hrnec rybí polívky a osmažili hromadu řízků, ale schovávali si to pěkně stranou a mě nedali ani líznout. Hamouni.

s-panikem.jpg

Alespoň že panička nemusela do práce. Hned ráno jsme šly na dlouhou procházku k řece, kde už byla spousta psů. Hráli jsme si na honěnou a pak se začali zdobit na večer - to musíte nejdřív skočit do vody, pak chvíli hrabat na písečné plážičce a nakonec se vyválet v krtinách. Výsledek byl móc pěkný. Těšila jsem se, jak mi to bude u stromečku slušet, ale panička to celé zkazila - šoupla mě do vany hned, jak jsme se vrátily domů...

Po obědě jsem pomáhala stavět betlém. Brala jsem z krabice jednotlivé figurky, trochu jsem je ocumlala, poschovávala po pokoji a panička je potom hledala :-)

Odpoledne k nám začali chodit další a další lidi, dávali pod vánoční stromek všelijaké balíčky a pak se houfovali v kuchyni. Na večeři se u nás sešlo celkem 14 dvounožců a tři hafani - já, slečna Drina a obr Flek. To byl mumraj! My pejskové jsme dostali sušený uši veliký jak od slona. Mňam!

Potom se šlo ke stromečku a lidi dělali, že jsou děsně překvapený, že tam ten stromeček je, a pak uviděli dárky a divili se ještě víc. To teda vážně nechápu. Jasně jsem viděla, jak to tam sami dávali. Že by to byla ta - skleróza? Davová skleróza?

Nakonec se rozdělovaly dárky. Každý pejsek dostal balíček voňavých koleček, co jim panička říká Frolíky, a já - jelikož jsem ze všech nejhodnější - ještě veliký uzel na přetahování. Na tom uzlu byly navlečený dost nevkusný barevný míčky, ale hned jak jsem je sundala - trvalo to asi pět minut - vypadal o moc líp. Takže díky, Ježíšku!

 

 

Náhledy fotografií ze složky U řeky Otavy 28.12.2008