Jdi na obsah Jdi na menu

Cotkytle 10.-12.10.2008

16. 10. 2008

Na víkend nás Aimee, Rosie a jejich páníci opět pozvali na svoji chaloupku v podhůří Jeseníků. Panička nějak šikovně zařídila, že jsme tam jeli velikým červeným autem (malé modré zůstalo doma), do kterého se vešla všechna naše zavazadla a ze kterého jsem měla celou cestu parádní výhled. Na chalupu jsme v pátek večer ve tmě a mlze dorazili jako první. Brr, to byla zima! Počasí se naštěstí do rána umoudřilo a chovalo se tak, jak se na výletě sluší a patří :-)

gabca-v-oblezeni.jpg

V Cotkytli se nás tentokrát sešlo opravdu hodně - devět dvounožců a šest hafanů - zrzavci Aimee, Aira a Athos, bíglice Natynka, miláček Rosie, no a samozřejmě já. Páníci si na horách chtěli užít babí léto a zároveň vyzkoušet, jestli se taková velká smečka snese pod jednou střechou. Dopadlo to báječně. Sluníčko svítilo, psi ani lidi se nepokousali a každý mohl dělat, co ho právě napadlo. Chodili jsme na vycházky, závodili v běhu do kopce (a taky z kopce), čmuchali ve spadaném listí a hráli všelijaké psí hry, někdy až do dvou v noci :-)))

boj-o-korist.jpg

Páníci si vedle krásného počasí užívali taky dobré jídlo a pití (paní Natynková uvařila výborné lasagne). Na vycházkách jsem si ale všimla, že v Cotkytli a blízkém okolí působí podezřelé magnetické síly, které neomylně řídí jejich kroky...

V sobotu dopoledne jsme se vydali na rozhlednu Lázek, cestou zpět jsme se však nenápadně stočili k východu a místo na chaloupku došli do hospůdky na sjezdovce, kde točili pivo a z udírny právě vytahovali voňavé uzené maso a klobásky. Mňam!

jana-a-honza.jpg

V neděli jsme vyrazili pro změnu na sever přes pole a louky do vsi jménem Horní Heřmanice. A hádejte, kam jsme došli! Páníci to zase nějak záhadně otočili a dovedli nás na jih do své oblíbené hospůdky, kde si dali oběd. Tentokrát se dostalo i na nás pejsky - čerstvě uzená kůžička mi moc chutnala! A pak už následovalo jenom balení, úklid chaloupky a návrat domů do Brna.

Děkujeme všem účastníkům zájezdu za milou společnost a těšíme se na další společné akce!

 

Náhledy fotografií ze složky Psinec v Cotkytli 10.-12.10.2008