Jdi na obsah Jdi na menu

Český ráj 8.-11.8.2008

11. 8. 2008

To bylo teda šíďo!  Hrad Kost není ke kousání!  Stojí vysoko na kopci, je celý z kamene a nemohla jsem si ho ani pořádně očmuchat, protože všude okolo byla spousta lidí. Naštěstí jsme se tam dlouho nezdrželi a vyrazili do okolí na výlety. To vám byla krása.  Chodili  jsme lesem a loukami a sem tam se našel i rybníček na koupání a nějaká ta bažina, ze který se daly vytahovat starý klacky a další zajímavý věci, nad kterýma páníci přímo křičeli radostí.  Nejlepší byly Prachovský skály, kde byla spousta jeskyněk a výklenků, který jsem musela prozkoumat, a skaliska, na který jsem musela vylézt. Ostatní turisti nic nezkoumali, jenom se potili a funěli do kopce. Taky obdivovali, jak jsem šikovná, a páník byl na mě děsně pyšněj a říkal, že jsem pes prachoskalní.

pes-prachoskalni.jpg

Den první: Ze Střehomi přes Rašovec - údolím Plakánku na hrad Kost - Prokopským údolím do Libošovic - a zpátky přes Vesec u Sobotky (mimochodem nejkrásnější vesnice na trase) - údolím Vesecký Plakánek - přes Rašovec do Střehomi.

vesec4.jpg

Den druhý: Dopoledne - zelený a žlutý okruh v Prachovských skalách. Oběd v Jičíně. Odpoledne - z Rovenska pod Troskami přes Borek a Čechovu vyhlídku na Trosky - a zpátky přes Dlouhou ves do Rovenska pod Troskami. Tady mě začaly bolet nožičky a taky jsem trochu trucovala, takže páník pro mě musel dojet autem :-)

cesta-na-trosky2.jpg

Den třetí:  Z Jemníků přes Boží Vodu do lesa Nad Zákoutím - k vysílači u Doubku a odtud do Bojetic, Dobrovice a Vinařic - přes Chloumek, Švédské šance, Chlum a Karlův vrch zpátky do Jemníků.

 

Náhledy fotografií ze složky Český ráj 8.-11.8.2008